DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
 

 

TANJA pochází ze Severní Moravy a už v ranném dětství se u ní výrazně projevil sklon ke zpěvu a hudební nadání.Vystudovala Gymnazium Dr. Šmerala v Ostravě a během studia už začala vystupovat s kapelou Feferón.

V té době Hana Zagorová uváděla v televizi pořad „Dluhy Hany Zagorové“, a součástí tří dílů byl i konkurz pro nové, pěvecké talenty.Tanja neváhala a přihlásila se a i přes obrovskou konkurenci, která se sjela z celé české a slovenské republiky, se ve finále umístila na druhém místě.

Po maturitě přijala Tanja nabídku na dvouleté turné po Evropě. Tou dobou se ale už začalo v hudebních kruzích mluvit o Tanji, jako o zpěvačce s obrovským talentem a potenciálem a tak není divu, že jakmile Tanja ukončila turné a vrátila se ze zahraničí domů, byla zahrnuta nabídkami na spolupráci s různými kapelami. Jedním z těch, kteří dostat Tanju do své stáje byl i leader ostravské skupiny  Citron, Radim Pařízek. Nabídl ji spolupráci se skupinou Citron a začal budovat její sólovou, pěveckou kariéru. Pod jeho vedením se Tanja zúčastnila mezinárodní soutěže Intertalent, odkud odešla jako vítěz soutěže.Tím se zařadila mezi profesionály a její kariéra začala velmi rychle stoupat.Během příštích let vydala, za podpory Radima Pařízka, tři alba „TANJA“, „PÁD DO NEBE“ a „ĎÁBEL SE SVATOZÁŘÍ“ a dvakrát se umístila na 3.místě v anketě Zlatý slavík.

Pracovní vztah Tanji a Radima Pařízka se časem změnil ve vztah soukromý a vzešla z něj dcera Nikola. Po narození dcery, Tanja výrazně omezila svá veřejná a koncertní vystoupení a věnovala se především mateřským povinnostem.

Bylo by ovšem divné, kdyby zpěvačka s takovými kvalitami a takovým, hlasovým fondem ukončila svou kariéru v tom nejlepším a natrvalo a tak se není čemu divit, že po několika letech  pokračuje tam, kde přestala. V roce 1996 si založila  novou kapelu  a vydala novinkové EP, nazvané zcela jednoduše Tanja. Vrací se tak na koncertní pódia a vystupuje a spolupracuje s různými umělci českého hudebního showbusinessu.

V roce 2007 se objevuje, pro Tanju velmi zajímavá nabídka na spolupráci s Milošem Formanem a jeho syny, zúčastnit se natáčení představení „Dobře placená procházka“ v Národním divadle v Praze. Tato spolupráce trvala dva roky a Tanja se tak po dobu 24 měsíců pravidelně objevovavala , spolu s ostatními protagonisty, na scéně pražského, Národního divadla, kde se „Dobře placená procházka“ hrála. Představení se dostalo i jeho vydání v digitalizované formě na DVD.

V roce 2009 se Tanja rozhodla vrátit se opět zcela ke svým rockovým kořenům a začala spolupracovat se skupinou Aréna, s níž začala postupně sbírat a tvořit materiál na nové CD, které vyšlo později pod názvem „JÁ VÍM…“ Dále koncertuje s kapelou po celé České republice a vystupuje v televizi. Tady je nutné uvést úžasnou interpretaci jednoho z největších hitů Marty Kubišové „Hej Jude“ v pořadu „To byl náš hit“.

Zájem o Tanju vzrůstá a fanoušci chtějí slyšet víc. Snad i proto pozval Radim Pařízek Tanju, aby se na jaře 2013 zúčastnila turné skupiny Citron. Tanja nabídku přijala a výsledkem této, znovu obnovené spolupráce, byli absolutně vyprodané koncerty a obrovský úspěch celého turné. Na základě toho pořádá skupina Citron téhož roku další, podzimní turné a opět zve Tanju, aby se zúčastnila. Tanja opět pozvání přijímá a tak mají fanoušci znovu příležitost shlédnout a poslechnout si českou, rockovou královnu naživo, hned v sedmi městech.

Mimo to Tanja koncertuje i sólo se svou kapelou Tanja & Ahard Band a v současné době se intenzivně připravuje na nahráváni jejího nového a fanoušky velmi očekávaného CD.

Momentálně vychází Tanji po dlouhých 25 letech, poprvé na CD její debutové album, na které ejí fanoušci už dlouhá léta beznadějně čekali. Toto remasterované CD vychází v podobé digipaku, s krásným, obsáhlým bookletem a 3 bonusovými písničkami navíc.   

 

 

 
 
aktualizováno: 05.02.2023 20:39:01